Naturalne oleje do twarzy i włosów

Poradnik

Naturalne oleje do osobie i włosów. Naturalna pielęgnacja niezmiennie zarabia na popularności. Coraz częściej rezygnujemy ze poprzednich przyzwyczajeń i osiągamy po produkty dobrych producentów z zagranicy czy młodych polskich spółek, które za swój plan obrały edukowanie w myśli naturalnej pielęgnacji.

Naturalne oleje do osobie i włosów

Wśród mało prawdopodobnych kosmetycznych trendów znalazły się… oleje. Stanowią owo wyniki, które na twarz czy włosy stosuje coraz większe grono osób – również toż nie tylko kobiet! Jeszcze kilka-kilkanaście lat bieżącemu mogło istnieć więc znacznie delikatne podejście, ale aktualnie coraz więcej kobiet daje szansę olejom. Wbrew pozorom, nie pozwalają one przetłuszczania się włosów czy wywiadów z trądzikiem na osobie – wręcz przeciwnie! Wystarczy dobrze dobrać olej do naszych spraw, by skutecznie wspomóc pielęgnację włosów oraz z czasem pozbyć się urodowych problemów.

Olejowanie włosów dla młodych

Stosowanie obrazu na włosy, czyli tzw. olejowanie to niewątpliwie hit poprzednich lat.

Dla wielu kobiet stało się wręcz pierwszym etapem pielęgnacji, a oleje na ciekawe zagościły w ich łazienkach. Dzięki regularnemu stosowaniu olejów możemy zmienić ich jakość, wygładzić i nawilżyć włosy i uodpornić je na uszkodzenia. Oleje na włosy sprawdzą się nawet u kobiet z przetłuszczającą się skórą głowy – w takich wypadkach można rozpocząć od ich rzucania na indywidualne końcówki.

Najistotniejszą kwestią przy wybieraniu oleju do włosów jest ich porowatość. W realnym uproszczeniu chce to od tego, czy nasze włosy są spokojne i lekkie (niskoporowate), mają na bliskiej powierzchni wyraźne nierówności (wysokoporowate) czy może są czymś pomiędzy (średnioporowate). Dla “niskoporów” sprawdzą się olej kokosowy, rycynowy czy masło shea. Włosy średnioporowate docenią olej ze pięknych migdałów, z orzechów włoskich czy klasyczną oliwę z oliwek. Z zmiany u włosów wysokoporowatych warto wypróbować olej z orzechów laskowych, pestek winogron czy olej konopny.

Oleje proste do włosów- również do pielęgnacji twarzy

Tak, naturalne oleje sprawdzą się zarówno do podawania na osoba. Dobrze wybrany olej pomoże nawilżyć skórę, ujędrnić ją, a nawet pomóc w leczeniu trądziku. A który olej do osobie wybrać? Wszystko chce od rodzaju cery. Skóra stara i gotowa doceni oleje o gęstej konsystencji, które będą trwać się na postaci i szczegółowo ją odżywią – np. olej z kiełków pszenicy czy olej kokosowy. Cera znana i mieszana powinna zastosować na stosowaniu obrazu ze pięknych migdałów czy arganowego – są to oleje, które dobrze się wchłaniają i nawilżą skórę bez pozostawiania wyczuwalnej warstwy. Z zmiany dla skóry ciężkiej oraz z trądzikiem polecamy olej z czarnuszki czy jojoba – te oleje błyskawicznie zasychają, ale zawsze przekażą skórze swoje dobre właściwości.

zobacz również Naturalne oleje do twarzy i włosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *