Świat Według Kiepskich sezon 13

Świat Według Kiepskich
Świat Według Kiepskich

W jednej wrocławskiej kamienicy, wcale nie gości nuda.

Świat Według Kiepskich sezon 21

Od lat, zwaśnione rodziny atakują się na wzajem, by potem przy odpowiednim trunku zgodzić się i opracowywać kolejny wspaniały plan żeby zarobić, przy tymże się nie na prowadzić.

Serial informuje o rodzinie Kiepskich, gdzie Ferdek, głowa rodziny jest kobietą bezrobotną, i prawdziwym jego zajeciem jest postrzeganie telewizji i sporzywanie alkoholu. Żona Halina, z lat chodzi w służbie zdrowia, gdzie zdaza się jej użytkować dodatkowe dyżury, aby utrzymać piecioosobową rodzinę, w obecnym dwójkę dorosłych dzieci- Walda i Mariolkę i schorowaną matkę- Rozalię, która niecierpi Ferdka.

W rodzinie ciągle trafia do awantur.

Kanalia, nazywany przez teściową Ferdek, notorycznie okrada babkę z renty, zabraniając jej przy tym oglodać ukochaną bajkę- Koziołka Matołka. Schorowana babka modli się, aby wreszcie Ferdek zniknął z ich rodziny.

Po sąsiedzku, na ostatnim tymże piętrze, mieszka Paździoch wraz z małżonką- Haliną. Rodziny bardzo różnią się z siebie. Pazdzioch jest określone zatrudnię. Siedzi na Wrocławskim bazarze, gdzie sprzedaje bieliznę, która stała się powodem kpiny sąsiada Ferdka. Jego żona notorycznie krytykuje mężczyznę i obraża go w środowisku innych sąsiadów. Pomimo to, Marian kocha kobietę i była się wciąż dorównać jej oczekiwaniom oraz spełnia każdej jej zachcianki.

zobacz również filmy online za darmo bez rejestracji

Tuż nad nimi stoi Arnold Boczek. Pracownik pobliskiej żeni. Otyły sąsiad, jaki nie ma trochę. Mimo, że może dzielić na goscine żony Halinki, Ferdek wciąż obraża sąsiada i żąda mu zabierać się na jego piętro. Boczek tak prosto nie odpuszcza i wciąż podkrada się do wspólnej toalety na piętrze Mariana i Ferdka, gdzie dopuszcza się licznych kradzieży papieru toaletowego oraz żarówek. Arnold Boczek, słynie też z naiwności, często podpuszczanie przez sąsiadów, zostaje ośmieszony i wydalony z piętra rodziny Kiepskich oraz Pazdziochow.

Ważna by powiedzieć, że kamienica przypomina jakąś kolejną klatkę w współczesnej stronie, jednak dzieją się tu rzeczy, jakie nie śniły się nawet fizjologom.

Od rana w domu Kiepskich można słyszeć krzyki i awantury. Znienawidzony przez teściową Ferdek, próbuje po raz kolejny okraść Babkę z renty. Syn Walduś, kibicuje ojcu, z radością na następne piwo, ponieważ tak niczym jego ojciec uwielbia alkoholowe trunki oraz męczę piłki nożnej. Z rozwojem czasu, podczas wyjazdu do USA, prezentuje swoją żonę-Jolante, pazerna na pieniądze kobietę, która trzyma Waldusia pod pantoflem. Zachowanie żony nie podoba się Ferdkowi, dlatego otwarcie podkreśla, iż nie lubi innej lube syna.

Sceny są miłe i wszystkie fantazji.

Mamy doczynienia z nieznajomymi z obcej planety, kołem gospodyń wiejskich, teleturniejami czy nawet wykazaniem się anioła stróża.

Sceny przedstawiają codzienne kłopoty z jakimi muszą zmagać się nasze rodziny.

Ciągle konflikty z znajomymi, skazane na porażkę interesy, wizytację metoda i brak pracy, otwierają się na Halince, która pod groźba rozwodu, próbuje namówić męża do przyjęcia się pracy.

Ferdek jednak ma, iż w obecnym terenie nie jest rzeczy dla obywateli z jego wykształceniem i wprowadza rozkręcić własny biznes.

Na uszkodzenie miejsca z pewnością nie można narzekać.

Jednym razem wraz z córką Mariolka zajrzeli na plan założenia seks telefonu. Przeciwnym razem Ferdek próbował budować ekskluzywny fotel, na którym ważna aby było dokładnie oglądać telewizję, pić piwo i masować sie. Jak a ten podział nie wypalił, nadszedł pomysł otwarcia biznesu z Marianem, który przy butelce wódki, próbuje przekonać do wspólnej pracy Ferdka.

Niestety, plan również się nie powodzi, a sąsiedzi znów się kłócą.

Rywalizacja między sąsiadami wciąż powoduje zgrzyty.

Odchody na wycieraczce, podsłuchiwanie, plotkowanie i obrażanie.

Gdy po ciężkim i dużym wyzwań roku pnadszedl czas świętowania Bieżącego Roku, w domu Kiepskich zaczynany jest sylwester.

Leżą na nim mieszkańcy kamienicy i prezes Kozłowski, jaki istnieję w związku małżeńskim z czwartą żoną, która otwarcie oznajmia, iż jest z starym ale dla pieniędzy. Wszystko potrafiło się wydawać normalnym wydarzeniem oraz chęcią naprawy relacji między sąsiadami, jednak Ferdek znów przechodzi na wojenną ścieżkę.

Kolejnym mieszkańcem kamienicy przy ulicy Ćwiartki ¾ jest Borysem. Sąsiad z zamiłowaniem do pornograficznych gazet i zagorzały katolik. Mało pojawia się jedyną w działach.

Samym z popularnych kolegów sąsiadów jest bezdomny Badura, mieszkający na złomowisku. Jego ważnym zajeciem jest sporzywanie alkoholu i myślenie.

W serialu, pojawia się również Malinowska, ekspedientka, która często sprzedaje miezzkancą kamienicy na krechę, oraz Edzio, listonosz z poczuciem humoru, który wykonywa co róż nowe rymowanki na punkt mieszkańców.

Świat według Kiepskich jest z decydowanie humorystycznym serialem, opowiadającym losy mieszkańców.

Bawi fanów już z 1999 roku, kiedy to nakręcono pierwszy odcinek.

Na startu serialu, sceny nagrywane były w kamienicy, ale z rozwojem czasu wykonano rekonstrukcje miejsc w studio, gdzie nadal nakręcane są nowe odcinki. Losy mieszkańców kamienicy Ćwiartki ¾ możemy badać na Polsacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *